Ośmiorniczka

Co można podarować rocznemu dziecku na chrzciny jeśli jedyne co wam przychodzi do głowy to pluszowy Cthulhu? Jeśli nie chcecie być posądzeni o pogańskie zapędy możecie wybrać bardziej bezpieczny prezent, albo po prostu Wielkiego Przedwiecznego jakoś przebrać. Na przykład za ośmiornicę.

Ośmiorniczka dla Tymona, mojego bratanka ciotecznego, powstała prawie w całości na drutach skarpetkowych. Jedynie oczy z guzikowymi źrenicami wydziergałam szydełkiem. Amarantowe przyssawki, chyba najbardziej czasochłonny element projektu, wyhaftowałam specjalną igłą do dzianin. Ośmiorniczka w całości wykonana jest z hipoalergicznych materiałów, włóczki akrylowej i poliestrowego wypełnienia do poduszek. Wszystko dla bezpieczeństwa Tymka i spokoju jego Mamy, która może pluszaka spokojnie prać w pralce kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.
Proces powstawania ośmiorniczki mogliście śledzić na aeR’owym profilu na Facebook’u. Teraz czas na gotowego zwierzaka! Słodki prawda? Kto by pomyślał, że takie potworne bóstwo siedzi w środku. 😉
octopussy

 

octopussy

 

octopussy

 

 

octopussy

 

octopussy

 

octopussy
Materiały:
włóczka “Kotek” firmy Arelan w kolorach fioletowym, turkusowym i amarantowym
(100% akryl, 100g=300m)
poliestrowe wypełnienie wygrzebane z ikeowskich poduszek
czarne guziki
druty skarpetkowe 4mm, szydełko 3,5mm, igła do dzianin

8 Comments

  1. Dziękuję! A ja jestem zachwycona Włóczkami Warmii. Jak tylko uda mi się coś oszczędzić zamówię tęczową Barbeczkę i amarantową Lottę. Cudne są!

  2. Super ośmiorniczka. Mój synek byłby zachwycony;)
    pozdrawiam
    http://www.wloczkiwarmii.pl

  3. W sumie dwa całe dni dziergania, ale było warto. Dziękuję. 🙂

  4. Musiałaś się bardzo napracować. Tymon na pewno będzie miał pocieche z takiej ośmiornicy :). Zapraszam również do mnie.

  5. Cieszy mnie to bardzo! xD

Zostaw po sobie ślad. Uwielbiam czytać komentarze!