Happy I Love YARN DAY 2012!

 

I Love YARN DAY jest inicjatywą organizacji, której nazwa ma chyba jeden z najzabawniej w języku polskim brzmiących skrótów, czyli CYC-a (Craft Yarn Council). Celem tego “święta” jest zmobilizowanie dziergających, by pokazali swoje uwielbienie dla przędzy, a także promowanie robienia na drutach, szydełkowania, haftowania i noszenia ręcznie robionych ubrań. CYC działa tylko w Ameryce Północnej (o ich pracy możecie poczytać sobie tutaj), ale jako, że miłość do włóczki nie ma granic tysiące osób z całego świata, kobiet i mężczyzn, dorosłych i dzieci, każde na swój sposób w tym jednym dniu w połowie października [1] pokazuje jak wielką pasją jest dla nich dzierganie.

Ponieważ miłość do włóczki wisi nad moją głową jak gigantyczna aureola, którą można zobaczyć z kosmosu i doła łapię jeśli nie mam jakiegoś motka w zasięgu rąk lub chociaż wzroku, postanowiłam zamanifestować swoją pasję nie na tzw. odwal się, lecz profesjonalnie, zgodnie z wytycznymi organizatora. CYC przedstawia na swojej stronie osiem sposobów pokazania swoich uczuć do przędzy. Nie miałam pojęcia, że aż tak niekorzystnie na okazywanie miłości może wpływać katar. Oddziałuje bardzo mocno…
1. Stwórz własny znaczek “I love YARN DAY”.
Aplikacja na stronie CYC-a nie działała, więc zamiast badge’a zrobiłam włóczkowe cover photo do mojego profilu na Facebooku. Możecie je zobaczyć w nagłówku tego posta. 🙂
2. Załóż coś robionego na drutach, albo szydełkiem.
Od kilku tygodni biegam w szydełkowym szalu zrobionym przez moją koleżankę Martę. 🙂
3. Podaruj coś włóczkowego.
Kilka dni temu kupiłam wełnę na szydełkową chustę dla Skadii, dziś zaczęłam robić próbkę zgodnie z kolejnym zaleceniem CYC-a:
4. Dziergaj publicznie.
Całkiem zwyczajne robienie na drutach w autobusie linii 141. 😉
5. Zabierz swoją włóczkę do pracy
Obecnie moją pracą jest dom. Można powiedzieć, że motki plączą się wszędzie. 😀
Punkty 6, 7 i 8 niestety przegrały z przeziębieniem. Ze zorganizowaniem dzierganych warsztatów, imprezy z włóczką w roli głównej i działaniami na rzecz organizacji charytatywnych [2] będę musiała poczekać do przyszłego roku.
……………………
Chociaż zaraz… Kto powiedział, że I Love YARN DAY może być tylko raz w roku??? 😀

 

 

[1] I Love YARN DAY jest “świętem” ruchomym. W tym roku wypadło 12-tego, a w zeszłym 10-tego października.
[2] CYC wspiera Warm Up America (WUA), organizację, która z pomocą setek wolontariuszy tworzy dziergane koce i ubrania dla potrzebujących.

Zostaw po sobie ślad. Uwielbiam czytać komentarze!